Krásné a zajímavé dekorace na stěn

Teď je celá řáda způsobů na zajímavou metamorfózu pokoje a jiných prostorů, ale nekaždý je vědom, jaký je v daným prostoru nejlepší. Je to možné díky stejné nebo kontrastující bárvě stěn nebo podobnému designu nábytku, ale rozhodně stojí to za to, rovněž se soustředit na dekorace na zeď. Přes své zdání dekorace a dekorativní přílohy nejsou pouze drobnosti, které pouze shromážďují špínu, ale někdy plní docela vážné úkoly.


obraz na zeď
Autor: katsrcool (Kool Cats Photography)
Źródło: http://www.flickr.com
Třeba designerské poličky na knihy nebo drobnosti je najednou dobrý způsob na jejich shromážďování bez efektu zmatku a můžou úplně proměnit styl pokoje. Jiné zajímavé způsoby na dekoraci stěn to krásné panely, obrazy, fotografie a osvětlovací instalace. Zajímavé dekorace nastěnné můžou návrhnout úplnou metamorfózu interiéru – na příklad obvyklý soukromý pokoj se stane elegantním obývakém, nebo skvělým pokojem pro děti, nudná koupelna získá nádherný a vynalézavý charakter, a kuchyň se stane prostorem nejen na jídla.

V jistém smyslu skoro všechno, co se nachází v interiéru – lampy, koberec nebo závěsy – plní nějakou dekorační rolí, ale občas stojí to za to – zvolit nějakou krásnou výzdobu stěny, která zdůrazní styl interiéru. V prostorech, ve kterých je přitomný styl retro, skvělé budou výpadat takové motivy na zdi, jako tapety s průžkami, hudební nástroje a staré filmové plákaty; ty poslední můžou být rovněž v tvaru fototapety anebo na plátno. Jestli jde o světlo, dobře budou vypadát retro svítidla. V prostoru stylizovaným nějakou dalekou oblasti – třeba Indii, Japonskem buď Nepálem – vhodná dekorace stěny je docela vážná, ale na štěstí sortimentu je současně celá řáda – začínajíc od obrázků a končíc na hezkých vyšívaných plátnech.


V moderním interiéru rozsah možností je ještě širší – dle nálady buď zálib majitelé můžou vybrat tapety 3D, samolepky na zeď, plakáty v rámu nebo na plátno, kuriózní hodiny (třeba steampunkové nebo art deco) a přílohy na zeď ve tvaru jizdního kola buď motýlů. Docela populární jsou i vzory geometrické, hodně inspirované Kandinského uměním. Aby mít jistotu, že aranžace interiéru bude užásně vyčnívat z jiných, můžete pozorně přemýšlet svůj plán anebo se zeptát někoho – např. návrháže anebo kamarádku.