Jak skvělé udělat obnovu domu nebo jiného interiéru – dobré tipy

I malá obnova interiéru může působit krásné výsledky. Občas tato činnost je skvělým řešením nejenom, když pokoj buď dům je ve špatném stavu – stojí to za to, obnovit interiér, když jeho majitelé touží po změně stylu nebo potřebná je změna funkce prostoru. Aby se nemučit s různými a příliš dlouhými činnostmi v průběhu obnovy, nejefektivnějším napadem je poznat snadné a praktické rady, díky kterým pokoj bude výpadat krásně bez velkých komplikací.

elegantní interiér
Autor: http://demural.fr/affiches/salon
Źródło: http://demural.fr/affiches/salon
Docela důležité je před proměnou interiéru přemýšlet, jaké konkretní činnosti a materiály budou nutné. Pak můžeme udělat kalkulaci nákladu (co nám může dát nějakou představu o výdajech a připravení bude snadnější). Důležitou otázkou je, pokud v interiéru nábytky a podobné vybavění – tř. krytina a žaluzie – také koupíte nové, protože určitě ovlivní to výdaje a výsledky obnovy. Už nevelká obnova, taková jako nová malba stěn nebo změna osvětlení umí konat pravdivé zázraky, jestli je úspěšná a chytře připravená. Občas potřebné jsou trochu důležitější činnosti – na příklad změna druhu podlahy na dlaždice, mozaiku nebo dřevěné panely – ale to záleží na jeji technický stav. Co je zajímavé, současně dlaždice nemusí být jen na podlaze – někteří mají radši je i na stěně vzhledem k nové estetické kvalitě (může se stát krásnou abstraktní mozaikou) a protože skvělé chraní stěny před špínou, co docela hodnotí rodiče buď majitelé některých zvířat.



Místo dělat úplně novou malbu je možné vybrat i nějakou tapetu. Nyní velmi elegantní jsou tapety ve stylu retro, exotickým a moderním – v tom druhým a třetím případě občas stojí to za to vybrat fototapetu s nějakým krásným vzorem. Vzhled pokoje se může pak silně změnit. Moc klíčové je také osvětlení – jestli pokoj ma malé okno, nemá jej vůbec buď je uložené v hlubokém stínu (třeba vzhledem k jiné budově), nejefektivnějším řešením je koupit jeden největší zdroj světla a doplnit je dodateční osvětlovací instalaci – v tradičním stylu dobře fungují lampy se stínidlem a lampióny, a v moderním designerská svítidla – třeba na zeď, buď barevná. Aby trochu ušetřit elektřinou, zajímavým nápadem jsou také svítidla LED anebo na žárovky úsporné. Pokud stěny budou vlastnit jednotlivou bárvu, pamatujte že modrá působí klidnou atmosféru, červená je energetická, zelená je dobrá pro oči, a bílá se charakterizuje velkou univerzalitou, a aby interiér vizuálně zvětšit, stojí to za to dát si malé předměty nebo výzdoby v kontrastující bárvach.