Útulný a nádherný obývací pokoj – přednosti stylu shabby chic

Obývací pokoj je velice důležitá a nejvíc reprezentativní část domu, a proto jej výzdoba může být občas obtížný úkol. V tomto případě velice užitečné jsou tipy napsané zkušenými aranžérami a jejich názory na módu. Současně mezi různými styly stojí to za to, podívat se na vlastnosti stylu retro – návrat do minulosti není jedině obyčejná móda, ale opravdu elegantní, univerzalní způsob na aranžaci soukromého pokoje a obývacího pokoje.

Můžete tenhle výsledek získat na různé způsoby – na příklad díky účelné dekoraci stěn, hezkým závěsům a záclonám, figurinám buď i koberci. V tom případě nádhernou volbou je typ shabby chic – jedinečný styl nábytku, stěn a dekoračních příloh, který se označuje zároveň velkou eleganci a vjemem útulnosti.

Interiér v otrhaný elegantní styl
Autor: Faylyne
Źródło: http://www.flickr.com
K typickým vlasnostem shabby chic patří obrovská péče o detaily a krásu vzorů, světlé a jemné bárvy a spojení estetiky devatenáctého století s malým rysem současností. Je to především viditelné v dekoračních přílohách – na příklad nastěnných hodinách anebo porcelanovým figurinách. Nábytek a dekorativní přílohy – židle, gauče, figuríny a skřínky – můžou být vyraběné zároveň z tradičních látek, jak rovněž moderních, ale často mají charakteristické vzorky znamé ze stylu empire nebo chippendale, proto nábytek a přílohy shabby chic i dobré sluší těm stylům. Avšak většinou velice účelným řešení je pečování o harmonii stylů, aby být si jistý, že všechno bude esteticky fungovat skvělé.

Jiná pozoruhodná vlastnost shabby chic je použivání umělého stárnutí nábytku nebo dekorativní techniky decoupage – ještě jednou vážná je péče o jedinečnou texturu nábytku. Obvykle jsou viditelné různé vrstvy dřeva, laků a nátěře. Nic tak nemůže oživit stylu interiéru, jak úžásný a zvláštní nábytek – on často má vliv na atmosféru celého bytu. Díky moderním technikám výzdoby nemusíte mít strach o případné poškození dřeva vylitým nápojem nebo čisticími prostředkámi, jak to se někdy děje s pravdivě starými stoly a křesly.Jestli se objeví nějaký problém s aranžací obývacího pokoje, nejlépe se zeptát zkušeného aranžéra nebo osobu, jež má nádherný vkus – tak vážný úkol jako aranžace obývaku je určitě hodný pozornosti. V případě chybějicích nápadů docela efektivním řešením je podívat se na fotky s hotovými prostory v estetice shabby chic a se nechat zainspirovat – potom trefné rozhodnutí je velice snadnější.