Nápady na kvalitní dekorace věřejného záchodu

Asi každý ví, že nádherný vzhled ve věřejných místech může dělat pravdivé zázraky, jestli jde o dojem kvality toho místa, a to se týče i věřejných záchodů. Perfektní věřejní záchod, zároveň v hypermarketu a v soukromé firmě, se označuje několika důležitými vlastnostmi. Nezávisle na roční období a čas je velice praktický a pohodlný, se prezentuje krásně, čistě a elegantně.
Proto v průběhu obnovy nebo stavby věřejného záchodu samozřejmě stojí to za to, investovat v odborné aranžmá prostoru a vhodné, kvalitní zařízení. K nejnovějším trendům výzdoby věřejných záchodů patří přede vším rozmanité novodobé style – třeba boho buď okcitánský.

Rozhodnout se o dobrém designu není vůbec snadný úkol, ale celé štěstí existuje celá řáda nápadů na vybavení a výzdobu různorodých interiérů – rovněž mnohých věřejných záchodů. Nejdůležitější je spojení funkčnosti s hezkým vzhledem, působícím vhodný první dojem – v tomto ohledu velmi důležitý je pocit prostornosti (možný k získání díky chytře vybraným barvám a vyhnutí příliš hustých vzorů), vhodné, odolné látky a světlé osvětlení. Nejlépe být si vědom, že věřejný záchod nemusí být sterilně bílý – velmi útulně se prezentuje barva vanilková spojená se světlomodrou anebo několika tmavými přílohámi. Koupelny a záchody je rovněž dobré místo na lampy nebo žárovky LED, které zároveň jsou vhodné pro životní prostředí, šetří elektřinou a dávají kvalitní, silné světlo.

Vybavení toalet
Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl
K nejlepším barvám do věřejného záchodu patří všecko, co působí asociace s čistotou – přede vším rozmanité zimní barvy, tř. bílá, modrá, světlofiálová anebo růžová. Velmi často dobře se prezentuje rovněž zelená a červená, pokud jsou spojené s bílou, černou buď šedou; jsou to vhodně kontrastující barvy. Každá část záchodu by měla být dobře osvětlená – kromě hlavního zdroju světla doporučované jsou různé menší svítilny – současně samozřejmě v tomto ohledu je velký výběr možností.

Látky používané ve věřejném záchodě musejí být kvalitní, odolné (zejména vůči vodě) a snadné k čistění – velmi dobře fungují různorodé typy keramiky koupelnové, např. obklady, sklo anebo mozaika. Nabídky koupelnového zboží jsou tak velké, že skoro každý může najit něco skvělého pro nějaký věřejný záchod, a to se týče nejen dlaždic, ale i potřebného zařízení – na příklad vhodných dřezů buď osoušečů ruk, které bezproblémově můžou fungovat asi celý den široké množství zákazníků.